XXVII Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego za nami!

W dniach 21–23 maja 2026 roku w Hali Stulecia we Wrocławiu odbył się XXVII Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Wydarzenie zgromadziło osoby na co dzień zajmujące się opieką nad osobami z cukrzycą z całej Polski, a także gości zagranicznych, stając się jednym z najważniejszych spotkań środowiska diabetologicznego w tym roku.

Stypendium dla dr hab. n. med. Magdaleny Szopy, prof. UJ – współpraca na rzecz poprawy opieki w cukrzycy monogenowej

Z przyjemnością informujemy, że dr hab. n. med. Magdalena Szopa, prof. UJ, z Katedry i Kliniki Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum została laureatką programu NAWA (Polska Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej) – Program im. Walczaka.

Wspomnienie prof. dr hab. n. med. Ewy Otto-Buczkowskiej

Ewa OTTO-BUCZKOWSKA, prof. dr hab. n. med., specjalista diabetolog i pediatra

Z ogromnym smutkiem i żalem dowiedzieliśmy się o śmierci prof. dr hab. Ewy Otto-Buczkowskiej. 16 kwietnia 2026 r. odeszła wspaniała osoba, nasza koleżanka, prekursorka śląskiej diabetologii, ceniona przez pacjentów i przez wszystkich, którzy mieli szczęście Ją poznać…

Laureatka w kategorii specjalnej "Lekarz Innowator" prof. Małgorzata Myśliwiec

Lekarz Innowator – nagroda specjalna

Laureatką w kategorii specjalnej "Lekarz Innowator została profesor Małgorzata Myśliwiec, kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii, Diabetologii i Endokrynologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Została nagrodzona za upowszechnianie systemów ciągłego monitorowania glikemii (CGM), badania nad komórkami Tregw cukrzycy typu 1 oraz inicjatywy profilaktyczne, które poprawiają życie dzieci z zaburzeniami lipidowymi.