Polskie Towarzystwo Diabetologiczne zaprasza do uczestnictwa w zaplanowanych na I kwartał wydarzeniach edukacyjnych.

Polskie Towarzystwo Diabetologiczne zaprasza do uczestnictwa w zaplanowanych na I kwartał wydarzeniach edukacyjnych. 19 stycznia podczas webinaru podsumujemy rok 2021, a tydzień później rozpoczniemy cykl konferencji stacjonarnych „Wytyczne praktycznie” poświęcony najnowszym rekomendacjom.

Kończący się rok obfitował w bardzo istotne wydarzenia w walce z chorobami metabolicznymi. Pojawiły się nowe metody diagnostyczne oraz terapie, które dają nadzieję na jeszcze skuteczniejszą walkę ze schorzeniami oraz łatwiejsze życie pacjentów. Kierownictwo naukowe - prof. dr hab. n. med. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz oraz prof. dr hab. n. med. Leszek Czupryniak, wraz z zaproszonymi gośćmi, przedstawią dokonania nauki na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy. Poruszone zostaną najważniejsze wydarzenia w polskim środowisku diabetologów, jak również ustalenia, jakie zapadały na forum europejskiej i amerykańskiej organizacji. Webinarium „Podsumowanie roku w diabetologii” odbędzie się 19 stycznia o godzinie 19:00.

Dokonaj bezpłatnej rejestracji - www.termedia.pl - rejestracja

26 stycznia w Warszawie zainaugurowany zostanie cykl konferencji stacjonarnych „Wytyczne praktycznie – zalecenia Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego 2022”. Przez dziesięć tygodni, w każdą środę o godzinie 17:00, w kolejnych miastach lekarze specjaliści z poszczególnych regionów spotkają się, by zapoznać się z bieżącymi rekomendacjami PTD.  W programie znalazły się między innymi prelekcje poświęcone stosowaniu insuliny w typie 2 czy aktualnym strategiom prewencji i leczenia powikłań mikroangiopatycznych.

Cykl pod przewodnictwem prof. dr hab. n. med. Leszka Czupryniaka oraz prof. dr hab. n. med. Krzysztofa Strojka odbędzie się kolejno w:

  • Warszawie – 26 stycznia, Novotel Warszawa Centrum, ul. Marszałkowska 94/98;
  • Gdańsku – 2 lutego, Novotel Gdańsk Centrum, ul. Pszenna 1;
  • Katowicach – 2 marca, Mercure Katowice Centrum, ul. Młyńska 6;
  • Lublinie – 9 marca, Ibis Styles Lublin Stare Miasto, al. Solidarności 7;
  • Szczecinie – 16 marca, Grand Focus Hotel Szczecin, ul. 3 Maja 22;
  • Białystoku – 23 marca, Ibis Styles Białystok, al. Piłsudskiego 25;
  • Łodzi – 30 marca, Focus Hotel Łódź, ul. Łąkowa 23/25.
  • Krakowie – 6 kwietnia, Novotel Kraków City West, ul. Armii Krajowej 11;
  • Wrocławiu – 13 kwietnia, Novotel Wrocław Centrum, ul. Powstańców Śląskich 7;
  • Poznań – 20 kwietnia, Novotel Poznań Centrum, pl. Andersa 1;

Podobnie jak w przypadku webinarium, udział w konferencjach jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

Do zobaczenia!