Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że kurs kończący VII edycję Szkoły Pompowej PTD odbędzie się w dniach 15-16 marca 2024r. w Hotelu Golden Tulip Warsaw Centre, ul. Towarowa 2, 00-811 Warszawa.

Prof. dr hab. med. Tomasz Klupa

Dyrektor Szkoły Pompowej PTD

 


 

Tematyka pytań do egzaminu kończącego VII edycję szkoły Pompowej PTD:

  • wykłady z kursu otwierającego i zamykającego
  • randomizowane badania kliniczne z ostatnich 3 lat (technologie)
  • badania RWE z czołowych pism ogólnomedycznych i diabetologicznych z ostatnich 3 lat (technologie)
  • najważniejsze parametry technologiczne pomp/CGM
  • znajomość programu GoPump
  • zalecenia PTD dotyczące technologii stosowanych w diabetologi

 


 

Szanowni Państwo,

Zbliża się siódma edycja kursu „Szkoły Pompowej Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego”. Kurs jest przeznaczony dla lekarzy mających już pewne doświadczenie w terapii za pomocą osobistych pomp insulinowych, chcących doskonalić swoje praktyczne umiejętności w tym zakresie. Pełne szkolenie obejmuje dwa 2-dniowe kursy oraz dwa tygodnie staży w ośrodkach referencyjnych. Kurs inaugurujący VII edycję Szkoły będzie miał miejsce w Katowicach  w dniach 17–18.05.2023 (tuż przed zjazdem PTD) w formule tradycyjnej.

Rekrutacja na kurs odbywać się będzie poprzez Konsultantów Wojewódzkich ds. Diabetologii, na ręce których prosimy składać wnioski o przyjęcie na szkolenie. Wniosek można pobrać na stronie PTD ( Zobacz). Na każde województwo przypadają dwa miejsca szkoleniowe. Wypełniony wniosek, po uzyskaniu podpisu Konsultanta Wojewódzkiego, należy zeskanować i przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w tytule korespondencji pisząc „Zgłoszenie na VII edycję szkoły pompowej PTD”. O przyjęciu na szkolenie zostaniecie Państwo poinformowani drogą mailową. Oryginał wniosku proszę dostarczyć do organizatorów w czasie Kursu Wprowadzającego.

Kandydaci na uczestników kursu powinni spełniać następujące warunki:

- praca w Poradni Diabetologicznej dla osób dorosłych, w której istotny odsetek chorych stanowią pacjenci z cukrzycą typu 1 leczeni za pomocą osobistej pompy insulinowej (prosimy , by ten warunek traktować dosłownie, osoby bez żadnego doświadczenia w terapii pompowej mają potem poważne problemy na egzaminie, a wiedza zdobyta w czasie kursu bez dalszej praktyki, idzie trochę na marne)

- preferowani są kandydaci z mniejszych ośrodków, choć tu decyzja należy do konsultanta wojewódzkiego, który powinien uwzględnić lokalne potrzeby w tym zakresie.

Ostateczny termin nadsyłania wniosków to 28.02.2023, informacje dotyczące przyjęcia kandydatów na kurs rozesłane będą do osób zainteresowanych do dnia 13.03.2023


Serdecznie zapraszam!

Tomasz Klupa, koordynator projektu

 

Uczestnicy:

DOBROWOLSKA MONIKA

DOMAGAŁA KRZYSZTOF

DURMA ANNA

DZIEDZIC-MATEJKO MAGDALENA

GOŁĘBIEWSKA MARTA

GORCZYCA-SIUDAK DARIA

HOHENDORFF JERZY

JACEWICZ-ŚWIĘCKA MAŁGORZATA

JEZNACH-PRYZMONT MARTA

KOPKA MARIANNA

KORDOWIECKA KATARZYNA

KOWALIK TOMASZ

KUBLIN OSKAR

LUTOGNIEWSKA WANDA

ŁYSZCZAK PAWEŁ

MAJ-PODSIADŁO ANNA

MAZUR-CHROMIAK KATARZYNA

MELANIUK ANNA

MOCARSKA KAROLINA

MUSIŃSKA MARTA

NOWAKOWSKA IZABELA

NOWIŃSKI MARCIN

PACER-KOWALINA OLGA

POPIOŁEK ALICJA

PORADA DOMINIK

PORCZYŃSKA MAŁGORZATA

SADEL PRZEMYSŁAW

STOLARCZYK PATRYCJA

TABOR ELŻBIETA

TOBÓR-ŚWIĘTEK EWA

TUROWSKA OLGA

WĄS MARCIN

WOŁOS-KŁOSOWICZ KATARZYNA

WOŹNIAK JUSTYNA

WÓJCIK-SOSNOWSKA ELŻBIETA

STĄPÓR AGNIESZKA