Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że kurs kończący VII edycję Szkoły Pompowej PTD odbędzie się w dniach 15-16 marca 2024r. w Hotelu Golden Tulip Warsaw Centre, ul. Towarowa 2, 00-811 Warszawa.

Prof. dr hab. med. Tomasz Klupa

Dyrektor Szkoły Pompowej PTD

 


 

Szanowni Państwo,

Zbliża się siódma edycja kursu „Szkoły Pompowej Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego”. Kurs jest przeznaczony dla lekarzy mających już pewne doświadczenie w terapii za pomocą osobistych pomp insulinowych, chcących doskonalić swoje praktyczne umiejętności w tym zakresie. Pełne szkolenie obejmuje dwa 2-dniowe kursy oraz dwa tygodnie staży w ośrodkach referencyjnych. Kurs inaugurujący VII edycję Szkoły będzie miał miejsce w Katowicach  w dniach 17–18.05.2023 (tuż przed zjazdem PTD) w formule tradycyjnej.

Rekrutacja na kurs odbywać się będzie poprzez Konsultantów Wojewódzkich ds. Diabetologii, na ręce których prosimy składać wnioski o przyjęcie na szkolenie. Wniosek można pobrać na stronie PTD ( Zobacz). Na każde województwo przypadają dwa miejsca szkoleniowe. Wypełniony wniosek, po uzyskaniu podpisu Konsultanta Wojewódzkiego, należy zeskanować i przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w tytule korespondencji pisząc „Zgłoszenie na VII edycję szkoły pompowej PTD”. O przyjęciu na szkolenie zostaniecie Państwo poinformowani drogą mailową. Oryginał wniosku proszę dostarczyć do organizatorów w czasie Kursu Wprowadzającego.

Kandydaci na uczestników kursu powinni spełniać następujące warunki:

- praca w Poradni Diabetologicznej dla osób dorosłych, w której istotny odsetek chorych stanowią pacjenci z cukrzycą typu 1 leczeni za pomocą osobistej pompy insulinowej (prosimy , by ten warunek traktować dosłownie, osoby bez żadnego doświadczenia w terapii pompowej mają potem poważne problemy na egzaminie, a wiedza zdobyta w czasie kursu bez dalszej praktyki, idzie trochę na marne)

- preferowani są kandydaci z mniejszych ośrodków, choć tu decyzja należy do konsultanta wojewódzkiego, który powinien uwzględnić lokalne potrzeby w tym zakresie.

Ostateczny termin nadsyłania wniosków to 28.02.2023, informacje dotyczące przyjęcia kandydatów na kurs rozesłane będą do osób zainteresowanych do dnia 13.03.2023


Serdecznie zapraszam!

Tomasz Klupa, koordynator projektu

 

Uczestnicy:

DOBROWOLSKA MONIKA

DOMAGAŁA KRZYSZTOF

DURMA ANNA

DZIEDZIC-MATEJKO MAGDALENA

GOŁĘBIEWSKA MARTA

GORCZYCA-SIUDAK DARIA

HOHENDORFF JERZY

JACEWICZ-ŚWIĘCKA MAŁGORZATA

JEZNACH-PRYZMONT MARTA

KOPKA MARIANNA

KORDOWIECKA KATARZYNA

KOWALIK TOMASZ

KUBLIN OSKAR

LUTOGNIEWSKA WANDA

ŁYSZCZAK PAWEŁ

MAJ-PODSIADŁO ANNA

MAZUR-CHROMIAK KATARZYNA

MELANIUK ANNA

MOCARSKA KAROLINA

MUSIŃSKA MARTA

NOWAKOWSKA IZABELA

NOWIŃSKI MARCIN

PACER-KOWALINA OLGA

POPIOŁEK ALICJA

PORADA DOMINIK

PORCZYŃSKA MAŁGORZATA

SADEL PRZEMYSŁAW

STOLARCZYK PATRYCJA

TABOR ELŻBIETA

TOBÓR-ŚWIĘTEK EWA

TUROWSKA OLGA

WĄS MARCIN

WOŁOS-KŁOSOWICZ KATARZYNA

WOŹNIAK JUSTYNA

WÓJCIK-SOSNOWSKA ELŻBIETA

STĄPÓR AGNIESZKA