II Mistrzostwa Polski MTB Kolarzy z Cukrzycą

Szanowni Państwo,

Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy

Serdecznie Zapraszamy do udziału w II Mistrzostwach Polski MTB Kolarzy z Cukrzycą.

Organizatorami Mistrzostw są amatorski team kolarski Bike’owe Wyprawy, Katedra i Klinika Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Wielkopolski Oddział PTD. Mistrzostwa odbywają się pod Patronatem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Wspiera nas Konsultant Wojewódzki ds. diabetologii.

Mistrzostwa planowane są w łączności z wyścigiem kolarskim będącym częścią Mini Cyklu Charytatywnych Bike’owych Maratonów MTB POMAGANIE PRZEZ ROWEROWANIE, który odbędzie się 5 maja 2019 w Długiej Goślinie. Trasa przebiegać będzie przez urokliwe tereny leśne nadleśnictw Wojnowo i Brzeźno. Tereny poznane przez Uczestników I Mistrzostw, ale w nowej odsłonie.

Mistrzostwa rozegrane będą na dystansie sportowym, wynoszącym 27 km. Dla chętnych jest możliwość uczestniczenia w wyścigu na dystansie 54 km (2 pętle) lub 81 km (3 pętle).

Głównym celem II Mistrzostw Polski MTB Kolarzy z Cukrzycąjest propagowanie aktywności fizycznej wśród chorych na cukrzycę oraz osób zagrożonych tą chorobą. Przy okazji planowana jest kampania medialna zachęcająca chorych na cukrzycę do uprawiania sportu. W zdrowym ruch bycie poprawia nam życie.

Zachęćmy naszych pacjentów i zmobilizujmy nas samych. Zawody mają charakter otwarty i każdy może wziąć w nich udział spełniając warunki Regulaminu Zawodów.

Informacje i Zapisy www.bikeowymaraton.pl

W imieniu Organizatorów
Prof. dr hab. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz

Kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii UMP
Przewodnicząca Wielkopolskiego Oddziału PTD