X Konferencja POST ISPAD/ADA/ATTD/EASD 2024: Era Glukozowych Innowacji

Z ogromną satysfakcją dziękujemy za świetnie zorganizowanąi przeprowadzoną IX już edycję konferencji POST ISPAD/ADA/ATTD/EASD, która odbyła się 13 stycznia 2024 r. w formule on-line. Pod mottem "Era Glukozowych Innowacji", otworzyliśmy nowy rok konferencyjny, pełni energii i pasji do nowych projektów, pomysłów i wymiany doświadczeń.

Prof. dr hab. med. Przemysława Jarosz-Chobot zgromadziła podczas tego wydarzenia wiodących ekspertów i pasjonatów diabetologii. Uczestnicy mieli okazję podsumować kluczowe odkrycia naukowe i kliniczne z 2023 roku. Ma to szczególne znaczenie w obliczu jeszcze gorącego wydania najnowszych standardów opieki medycznej w diabetologii, opublikowanych przez American Diabetes Association (ADA). To te wytyczne, aktualizowane corocznie, pozwalają nam na organizację interdyscyplinarnej opieki nad pacjentem, oraz coraz lepsze wyrównanie cukrzycy. Konferencja tym samym staje się platformą do dyskusji o tych nowych standardach i ich wpływie na praktykę kliniczną.

Podczas Konferencji mieliśmy przyjemność szczególnie pochylić się nad nowościami w podejścia do terapii cukrzycy, w tym studiami przypadków klinicznych oraz zastosowaniami najnowszych technologii. Debatowaliśmy również na wiele tematów, m.in. rolą pacjenta w procesie leczenia.

Konferencja podkreśliła znaczenie ciągłej edukacji i doskonalenia umiejętności, szczególnie w świetle aktualizacji standardów ADA, nowych wytycznych dotyczących wczesnego wykrywania cukrzycy, i stosowania nowoczesnych technologii w leczeniu cukrzycy. Dzięki połączeniu spojrzenia klinicznego i skupieniu na najnowszych wynikach badań, konferencja ta stanowiła kolejny ważny krok w dążeniu do zapewnienia najlepszej możliwej opieki dla osób z cukrzycą.

Dziękujemy organizatorom za stworzenie tak inspirującej i edukacyjnej platformy wymiany wiedzy i życzymy więcej owocnych dyskusji oraz innowacyjnych rozwiązań w przyszłych edycjach!

Zachęcamy do dalszej lektury: