Łódź piątek 01 Gru 23

 

Szanowni Państwo,
Drogie Koleżanki i Koledzy,
Mamy wielki zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do udziału w XII Pediatrycznej Akademii Diabetologii (PAD). Podczas minionej edycji PAD spotkaliśmy się pierwszy raz w Łodzi, w Hotelu Ambasador Premium.
Nowe miejsce i Łódź spodobała się Państwu, dlatego w tym roku pragniemy również zaprosić do Łodzi tradycyjnie w pierwszy weekend grudnia, tj. 1-2.12.2023
Jak zawsze naszą PAD adresujemy do całych diabetologicznych zespołów terapeutycznych. Do lekarzy, diabetologów, endokrynologów-diabetologów dziecięcych, pielęgniarek, edukatorów zdrowotnych, dietetyków oraz psychologów. Utrzymująca się wysoka liczba uczestników (ponad 400 uczestników w 2022 r.) utwierdza nas w przekonaniu, że nasze spotkania są potrzebne, tym bardziej, że jest to jedyna w Polsce Konferencja skupiająca wszystkie osoby zajmujące się kompleksowym leczeniem dzieci, młodzieży i młodych osób z cukrzycą.
Podczas PAD koncertujemy się na ciągłym postępie, jaki dokonuje się w  leczeniu cukrzycy u dzieci, młodzieży i młodych dorosłych w  Polsce z uwzględnieniem znaczenia benchmarkingu w podnoszeniu jakości opieki diabetologicznej. W tym roku chcemy skoncentrować się na problemie tranzycji z diabetologicznej poradni pediatrycznej do poradni internistycznej. Chcemy się również skupić na organizacji edukacji i opieki psychologicznej nad osobą z cukrzycą i jej rodziną. Drugi dzień naszej Konferencji chcemy przeznaczyć na zajęcia warsztatowe w grupach: dla lekarzy, edukatorów, dietetyków i psychologów. Tradycyjnie zaprezentowane będą planowane modyfikacje Zaleceń PTD na rok 2024.
Szczegółowy program Spotkania będzie dostępny wkrótce.
Hybrydowa forma naszej konferencji pozwoli na udział w spotkaniu kolegom, którzy z racji obowiązków zawodowych czy rodzinnych nie będą mogli przyjechać do Łodzi.
Zapraszamy do Łodzi, miasta czterech kultur!
W imieniu Komitetu Naukowego i Organizatorów Pediatrycznej Akademii Diabetologii
Prof. dr hab. n. med. Agnieszka Szadkowska - Przewodnicząca Sekcji Pediatrycznej PTD