Diabetologia podbija Galę Wizjonerzy Zdrowia Wprost 2024

Innowacja i Oddanie w Ochronie Zdrowia: Diabetologia podbija Galę Wizjonerzy Zdrowia Wprost 2024

Z wielką radością informujemy, że prof. dr hab. n. med. Małgorzata Myśliwiec została uhonorowana prestiżową nagrodą „OMNIA PRO INFIRMIS: Wszystko dla Chorych” podczas uroczystej gali Wizjonerzy Zdrowia Wprost 2024.

Prof. Małgorzata Myśliwiec, specjalistka pediatrii, diabetologii i endokrynologii, obecnie pełniąca funkcję kierownika Katedry i Kliniki Pediatrii, Diabetologii i Endokrynologii na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, została wyróżniona za swoje wybitne osiągnięcia. Szczególnie wartymi podkreślenia są innowacyjne inicjatywy Pani Profesor, w tym przede wszystkim badania nad zastosowaniem komórek T-reg u dzieci zagrożonych cukrzycą typu 1 w celu jej prewencji oraz zaangażowanie w ramach Zarządu Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego we współpracę z Ministerstwem Zdrowia. Niezachwiana determinacja i poświęcenie prof. Myśliwiec sprawiają, że polskie dzieci z cukrzycą mają dostęp do najnowocześniejszych metod monitorowania i leczenia choroby. Z przyjemnością życzymy dalszych sukcesów!

Dodatkowo, gala Wizjonerzy Zdrowia Wprost 2024 była okazją do wyróżnienia „Wizjonerskich Technologii w Medycynie”. W tej kategorii przyznano dwie nagrody za przełomowe technologie, które znacząco wpływają na życie pacjentów z cukrzycą. Wyróżnienia otrzymały systemy do ciągłego monitorowania glikemii FreeStyle Libre firmy Abbott, reprezentowanej przez p. Sylwię Borowską-Kurek, oraz systemy ciągłego monitorowania glikemii w czasie rzeczywistym firmy Dexcom, reprezentowanej przez p. Tomasza Borowego.

Firma Abbott zyskała uznanie za swoje aktywne zaangażowanie w walkę z cukrzycą, tworząc innowacyjne rozwiązania w profilaktyce, diagnostyce i leczeniu tej choroby oraz w edukacji pacjentów i ich rodzin. Dexcom, z kolei, został doceniony za zapewnianie bezpieczeństwa dzieciom z cukrzycą podczas kolonii, obozów i zawodów sportowych.

Więcej informacji o wydarzeniu i laureatach można znaleźć na oficjalnej stronie Wizjonerów Zdrowia: wizjonerzyzdrowia.wprost.pl.